Displeje jako neodmyslitelná součást světa elektroniky. Znáte jejich technologie?

13.10.2020 Veronika Petrů , 0 komentářů

Displej je zařízení, které slouží pro zobrazování textů nebo obrazu. Kde všude se s nimi setkáváme a které typy displejů dnes existují?

Co jsou LCD displeje?

Aktuálnímu trhu dominují především LCD a LED displeje. LCD je displej, který se skládá z tekutých krystalů. Ty mají jednu specifickou vlastnost: Dokáží setrvávat ve skupenství pevném i kapalném. Zobrazovací technologie využívá jednoduchý princip změny propustnosti světla kapalným krystalem působením elektrického pole.

LCD displeje se pak dělí dále na různé typy. Starší jsou TN matrice, novější pak IPS panely. Liší se od sebe především barevným podáním. IPS panely obvykle nabízejí věrnější barvy a lepší pozorovací úhly.

LCD displeje využívá široká škála spotřební elektroniky. Na samém počátku se uplatnily zejména v kalkulačkách a udržely se takto prakticky až do současnosti. Barevné displeje dále najdeme v počítačích nebo televizích, kde nahradily starší CRT obrazovky.

Výhodou LCD displejů je to, že jsou poměrně úsporné, spotřebovávají jen minimum energie. Proto mohou být použity i u zařízení, která jsou provozována na baterie. Značnou předností LCD displejů jsou i jejich rozměry. Ve srovnání s původními CTR jsou velmi tenké.

Co jsou LED displeje?

LED displej využívá jiný princip: Hlavní aktivní prvek jsou v těchto zařízeních světelné LED diody. O zcela odlišné technologii však hovořit nelze, neboť i LED využívají tekuté krystaly, avšak podsvícené právě úspornými LED diodami.

Také v tomto případě existuje více typů displejů. Jedním z těch nejčastěji se objevujících v praxi je OLED. Tento typ coby elektroluminiscenční látku využívá organické materiály. Dále se dělí na displeje s pasivní (PMOLED či aktivní matricí (AMOLED).

Tyto displeje nalezneme dominantně opět především ve světě spotřební elektroniky. Objevují se často v mobilních telefonech, využívají se též v mp3 přehrávačích.

Displeje pro TME

LCD i LED displeje mají tedy výrazný potenciál v průmyslovém využití. To klade vysoké nároky na dodavatele, kteří by měli mít připravenou dostatečně rozsáhlou nabídku zboží. Důkazem, že je třeba dostát vysoce náročným požadavkům na technologické inovace, je také TME. Tato značka nabízí širokou škálu displejů a dalších komponent.

Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. vznikla v roce 1990 v Polsku. Dodnes také sídlí v Lodži. Ve střední Polsku stejně tak vzniklo rozlehlé logistické centrum. To nabízí vysokou kapacitu v podobě 180 000 poličkových míst, dále 154 000 míst na kontejnerovém zakladači ve skladu vysokého skladování a 7 000 paletových míst.

Skladové zázemí proto dovoluje exportovat 5000 zásilek denně, aktuálně do 150 zemí na celém světě. TME se díky tomu stalo ve svém oboru inovativním lídrem s vysokým kvalitativním standardem poskytovaných služeb. A to nejen z pohledu rozmanité produktové nabídky, ale také po stránce efektivity odbavování a komunikace.

 

Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *