Projekt X – Ženský pohled

1.6.2015 Veronika Petrů , , 0 komentářů

Projekt X je unikátní česko-slovenská soutěž, ve které ženy navrhovaly doplňky a příslušenství, které by chtěly mít ve svém autě. Vítězné nápady byly velmi kreativní, posuďte samy!

Projekt X zaštítila značka Fiat. Na začátku byla myšlenka, že auta jakožto mužská doména nenabízejí příliš doplňků, které by byly zaměřeny na ženské potřeby. A proto je potřeba je vymyslet. :-) Projekt oslovil širokou veřejnost, v prvním kole bylo vybráno 600 návrhů. Čtyři vítězné návrhy z Česka a čtyři ze Slovenska pak více rozpracovali designéři Anna Marešová, Boris Klimek, Václav Mlynář a Jakub Pollág.

Mezi čtyřmi nejlepšími nápady z Česka se objevil mluvící společník do auta, projekt „autoromantika“ neboli unikátní nafukovací stan, X-Camp neboli jakýsi nafukovací obytný přívěs a chytrá váza na květinu. Z nápadů ze Slovenska byl vybrán unikátní přebalovací pult, sada autodoplňků obsahující mimo jiné mého favorita – geniální organizér do kufru, autokino a nafukovací autoparťák. U nás zvítězil nápad X-Camp, na Slovensku pak přebalovací pult. Odborná šestičlenná porota tak nakonec vybrala praktické doplňky, které by v konečném důsledku ocenila celá rodina a které dokážou rozšířit možnosti využití auta jako takového. Hlavní cenou v soutěži byl nový 500X.

No a jak by všechny ty vychytávky fungovaly? Nejlepší představu si asi uděláte z obrázků a schémat. Takže příjemnou zábavu a doufejme, že se třeba něco časem objeví v sériové výrobě.

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *