Jak použít auto jako foťák? :-) Barbara Davidson „vzala“ do ruky Volvo XC60

17.8.2017 Veronika Petrů , 0 komentářů

Fotografka a umělkyně Barbara Davidson představila speciální kolekci fotografií pořízených palubními bezpečnostními kamerami nového Volva XC60. Že mají ty kamery dnes krásný obraz jsem si všimla, ale že by se tím dalo fotit mě teda upřímně nikdy nenapadlo. :-)

 

Je to vůbec poprvé, co nějaký fotograf použil automobil jako fotoaparát. Kolekce zhruba 30 fotografií, které Barbara Davidson nasnímala objektivy palubních bezpečnostních kamer modelu XC60, zachycuje život v ulicích dánského hlavního města Kodaně, a to ze zcela neobvyklé perspektivy. Fotografie z „autofotoapát“ kolekce byly poprvé představeny v galerii Canvas Studios v londýnském Shoreditch a výstava bude během roku 2017 putovat i do dalších zemí.

„Kolekce prezentuje dva pohledy. Za prvé zachycuje život v evropském městě s veškerou jeho krásou a za druhé také zvýrazňuje komplexní prostředí, v němž žijeme. Je to díky kamerám a dalším palubním senzorům, které umožňují, aby vozidla jako Volvo XC60 zvyšovala bezpečnost chodců i ostatních účastníků silničního provozu,“ říká irsko-kanadská umělkyně. „V tomto projektu propojujeme umění a bezpečnost, aby si lidé uvědomili, jaké výhody tato technologie přináší.“, říká Barbara.

 

Barbara Davidson a Volvo

Barbara Davidson, několikanásobná vítězka Pulitzerovy ceny, držitelka ceny Emmy a bývalá fotografka listu Los Angeles Times, se rozhodla pro spolupráci s Volvo Cars na základě svých vlastních zkušeností s touto skandinávskou značkou.

„S Volvem jsem silně osobně propojena. Když mi ještě nebylo dvacet, převrátilo se vozidlo, v kterém jsem jela, při vážné havárii. Podobné havárie bývali smrtelné. Jak mi řekli později, přežila jsem jen proto, že vůz, v němž jsem cestovala byl velmi bezpečný. A bylo to Volvo,“ dodává fotografka.

 

Auto jako kabelka, to už není nic nového. :-) Ale co říkáte na použití auta jako fotoaparátu?
Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *