#MBPFW – Mercedes-Benz Prague Fashion Week

10.9.2015 Veronika Petrů , , , 0 komentářů

Pozvání na Mercedes-Benz Night, přehlídku Kláry Nademlýnské a Kateřiny Geislerové, prezentaci vítězného modelu soutěže Mercedes-Benz Talent 2015 a afterparty jsem ani jako automobilová blogerka, ani jako milovnice módy nemohla odmítnout!

 

MBPFW je největší módní událostí u nás. Své nové kolekce zde v premiéře odhalují návrhaři z Česka a Slovenska, nechybí prezentace světoznámým značek módního světa ani hosté zvučných jmen, na programu jsou vernisáže i konference o módě.

MBPFW 2015 logo_Autokabelky
Mercedes-Benz Prague Fashion Week (dříve Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend) prošel od svého vzniku v roce 2010 proměnou. Zpod širého nebe na „nejdelším mole ve střední Evropě“ v Pařížské ulici přes bílý „fashion stan“ dospěl tenhle pražský svátek módy až k aktuálnímu konceptu „fashion temple“ v atraktivních historických budovách, které nabízejí návrhářům skvělé prostředí pro fascinující prezentaci. Od roku 2013, kdy se stala partnerem akce automobilka Mercedes-Benz, je Prague Fashion Week součástí celosvětové rodiny prestižních týdnů módy, které Mercedes-Benz po celém světě zastřešuje (podobně jako New York, Berlín, Sydney, Moskva, Istanbul či México City).

MBPFW 2015_MB Night_ZIBA_Autokabelky_006

Od 30. srpna do 6. září žila Praha módou a designem a já na pátek 4. září, kdy se konala MB Night, ani nemohla dospat. Už jen to dilema co na sebe. Do společnosti tvořené mixem odborníků ze světa módy, kteří přijdou na přehlídku „svého“ návrháře a po čtvrt hodině zase zmizí, aby se o dvě hodiny později do „fashion temple“ zase vrátili na další vybranou show, celebritami, zákazníky Mercedesu, speciálními hosty, ale i fashion blogerkami a bůh ví, kým ještě. Ano, dress code ani zdaleka není přesně specifikovaný. Business casual, oblek/kostým, večerní róba či úlet? Uklidňovalo mě, že blogerka může na sebe vzít ledacos, a její outfit může být označen za originální, umělecký, neotřelý a trendy. Přinejhorším se ztratí v davu. :-) Monochromatický černý outfit a sněrovací „high heels“ to nakonec jistily a byla to myslím dobrá volba.

ZIBA Muzeum skla, které bylo hlavní lokací Fashion Weeku a kde se konala i MB Night, je skutečně úchvatné místo, zážitek je jen zde BÝT. Musím přiznat, že inspirující bylo i pozorovat přítomné hosty a jejich outfity. Večerem provázela Jitka Schneidrová a asi jediné, co nebyl úplně můj šálek kávy, byl vítězný model soutěže Mercedes-Benz Talent 2015. Ten byl na mě asi až příliš umělecky originální. Přehlídku kolekce podzim/zima návrhářky Kláry Nademlýnské (zde najdete kompletní fotogalerii) jsem si však maximálně užila stejně jako prezentaci tvorby Kateřiny Geislerové (zde), která rovnou předvedla, co se bude nosit na jaře a v létě 2016. Také bych ten podzim a zimu klidně přeskočila a už teď se těším na SS-2016 (spring & summer, krapet hantýrky z módní branže). Zdá se, že bude v módě hodně odvážné, a to se mi líbí.

To vše ochucené a podtržené výborným vínem a lahodným jídlem (jedním z parnerů MBPFW byla i restaurace SOHO). Stručně a jednoduše, ze zážitků jednoho večera se dá žít několik dní. Věřím, že i na vás z těhle řádků, videa a krásných fotek níže dýchne inspirující atmosféra svátku módy, designu a umění – MBPFW!

 

 

Postřehli jste, že největším trendem nadcházející sezóny bude individualita? Tak buďte samy sebou, módu si užívejte a berte s lehkostí a nadsázkou!

 

Foto: kredit MBPFW

Uložit

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *