Koloběžka Seat eXS KickScooter

24.4.2019 Veronika Petrů , , 0 komentářů

MHD je pro mě moc intenzivní sociální kontakt. Na motorce či skůtru si do města netroufnu. Kolo je na mě zase moc sportovní a málo sexy. Náročná holka. 🤩 Ale koloběžka, ta má podle mě styl.🛴 A ještě elektro, která z nás by chtěla přijet na schůzku zpocená a vyřízená, že? 😉

 

Téma efektivní mobility v neustále se rozrůstajících velkoměstech je pro výrobce aut velkou výzvou. Proto se Seat rozhodl investovat do mikromobility mimo jiné i výrobou stylové elektrické koloběžky eXS KickScooter powered by Segway. Díky ní může být pohyb po městě rychlý a zábavný

Stylová, svižná a zábavná koloběžka

Koloběžka eXS KickScooter je výsledkem spolupráce mezi značkou Seat a společností Segway. Seat eXS je speciálně vybaven individualizovatelným dekorativním osvětlením, LED světlomety vpředu i vzadu, systémem proti odcizení, tempomatem nebo také LCD displejem. Mimo to nabídne i trojici jízdních režimů (Limit, Normal, Sport), integrovaný stojánek nebo možnost sledování stavu baterií přes mobilní aplikací Segway-Ninebot. Koloběžka přijíždí na 8palcových plných kolech s tlumiči. O bezpečné zastavení se s jistotou postará elektronická brzda s ABS, které sekunduje šlapací mechanická brzda. Koloběžka samozřejmě disponuje brzdovým světlem.

Pár technických

eXS KickScooter má hmotnost pouhých 12,5 kilogramu. Dojezd je standardně 25 kilometrů, ale je možné jej dodatečným akumulátorem prodloužit na 45 kilometrů. Kapacita baterií je 187 Wh (5200 mAh) při 36 V, a maximální výkon elektromotoru je 700 W. Maximální rychlost, kterou je možné s koloběžkou SEAT eXS KickScooter dosáhnout, je 25 km/h (s dodatečným akumulátorem 30 km/h) a zvládne až 10% stoupání. Doba nabíjení koloběžky je pouhých 3,5 hodiny. Maximální nosnost je 100 kilogramů a doporučená výška jezdce je mezi 120 a 200 centimetry.

Kde koupit a za kolik?

SEAT eXS KickScooter powered by Segway bude k dispozici u všech dealerů značky Seat od dubna tohoto roku. Doporučená zákaznická cena je 16 299 Kč.

Proč si koupit koloběžku?

Seat eXS KickScooter je zajímavým řešením mikromobility. Dopravní kolony, nedostatek parkovacích míst a nízkoemisní zóny v centrech měst patří mezi výzvy, jimž musíme jako řidiči každý den čelit. Požadavky na městskou dopravu se velmi rychle mění a mikromobilita je možným řešením. Seat chce v rámci strategie „Easy Mobility“ (Snadná mobilita) rozšiřovat portfolio produktů a služeb uváděním nových řešení a nápadů do praxe.

 

Jezdíte na koloběžce? Nebo dokážete si představit pohyb po městě na koloběžce? Já teda asi jen v létě…
Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *