Kinotip! Film Le Mans ’66

23.11.2019 Veronika Petrů 0 komentářů

Film Le Mans ’66 je v kinech a od premiéry Rivalů jsme tu tak autařsko-závodnický film neměli. Příběh legendárního souboje mezi značkami Ford a Ferrari. Odehrává se v roce 1966 během kultovního francouzského vytrvalostního závodu 24hodin Le Mans. Já se do kina chystám, co vy?

Hvězdami filmu Le Mans ’66 jsou držitelé Oscara Matt Damon a Christian Bale. Pozoruhodný pravdivý příběh vizionářského amerického konstruktéra vozidel Carrolla Shelbyho (Damon) a neohroženého britského řidiče Kena Milese (Bale), kteří se spolu vydali do boje proti fyzikálním zákonům i svým osobním problémům, aby pro Ford Motor Company stvořili revoluční závodní vůz a svrhli na 24 hodin Le Mans ve Francii v roce 1966 z trůnu do té doby bezkonkurenční závodní vozy Enza Ferrariho….

Automobilové závody s lidským příběhem nebo lidský příběh o plnění snů a odvaze na pozadí automobilových závodů… Ať už to vezmete z kteréhokoli úhlu pohledu, zní to zajímavě. Ať už vyrazíte s partnerem a tak trochu kvůli partnerovi nebo pro ten obřad spojený s návštěvou kina či proto, že vás to téma fakt zaujalo, přeju ať si to skvěle užijete!

Těším se na vaše názory na film v komentářích, já vám dám vědět hned jak film zkouknu! 😉
Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať vidíte, na čem právě pracuju a co pro vás chystám!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *