Fotostory – s Renaultem Koleos na hranice (Slovensko-maďarské)

23.7.2017 Veronika Petrů , 0 komentářů

Jelikož mám z prezentace Renaultu Koleos kupu fotek a zážitků a nejen jízdními dojmy s novými autokabelkami je automobilová blogerka živa, vznikla tahle fotostory ze Šamorína jeho okolí.

 

Pokud byste to nááhodou nevěděli, tak Šamorín leží jen 25 kilometrů za Bratislavou. Maďarské hranice jsou tu coby kamenem dohodil, a tak i názvy obcí jsou tu dvoujazyčné. Šamorín se maďarsky řekne Somorja.

 

 

Z Prahy je to 355 km, navigace píší čas dojezdu 4 hodiny, ale hodně záleží na aktuální situaci na D1. My cestou na prezentaci chytli nehodu dvou kamiónů v úseku, kde probíhají opravy a je zúžený. Naštěstí jsme poslouchali dopravní zpravodajství, a tak se nám povedlo sjet na posledním exitu před nehodou a zdrželi jsme se jen 25 minut i s objížďkou (následně tam vznikali kolony na hodinu a více). Bylo to na exitu 49, na tom se případně vyplatí sjet a objíždět, protože se zase můžete rychle na dálnici vrátit o pár kilometrů později (exit 56) a nezabere to více než 15 minut, i když pojedete za kamionem, tak jako my.

 

 

 

Sláva nazdar výletu, dojeli jsme už jsme tu. :-) Hotel X-bionic je jedinečné místo, kde si můžete užít luxusu, relaxace i sportovních aktivit. Resort s rozlohou více než 1000 000 m² nabízí profesionální zázemí pro trénink 27 olympijských sportů a v létě 2016 získal statut Slovenského olympijského tréninkového centra. Mimoto nabízí několik restaurací, wellness centrum a krásné prostředí pro dokonalý odpočinek.

 

 

 

My však máme plný program. Začínáme tiskovou konferencí a představením nového modelu Renault Koleos. Já nejenom fotila, ale i poslouchala, a tak si vše důležité o novém velkém francouzském SUV můžete přečíst v nedávno vydaném postu s jízdními dojmy (zde).

 

 

 

 

Čas vyrazit na testovací trasu. Tak nějak nááhodou na mě vyšla vrcholná verze se silnějším turbodieselovým motorem o výkonu 175 koní, automatickou převodovkou a ve výbavě Initiale Paris. Takže si nemůžu stěžovat. :-) Jedeme podle itineráře a to převážně přírodou, polními a lesními cestami…

 

 

 

…dalo by se říci terénem, pro který jsou tahle auta dělaná, i když většinu času mají pneumatiky na silnici. Ale milovnice aktivního trávení volného času jistě občas z asfaltu sjedou. Bylo sucho jak pepř. :-) Takže už na první zastávce byly Koleosy pokryté vrstvou prachu. A to se zase ukázalo, jak praktická je stříbrná barva (ačkoli je trochu ohraná a teď k trendy barvám nepatří) a jak nepraktické jsou tmavé až černé odstíny.

 

 

 

Kdesi v lesy u hranic Slovenska s Maďarskem. Není to odtud daleko do Bratislavi, Víďně ani Budapešti a přesto je to tak trochu jiný svět. To by člověk nevěřil, kam se při testování Renaultu Koleos všude podívá. S těma žabkama (botama) jsem to nevychytala, ale tak aspoň, že nemám podpadky, to bych byla vážně za blondýnu.

 

 

 

Občerstvení v zahradní restauraci v obci Tomašikovo nebo lépe řečeno v Tallós község. Servírují se maďarské speciality. Já nejsem na salámy, klobásy a obecně na nic co má mastná oka, ale Halázslé – maďarskou rybí polévku (oni teda i tu dělají se slaninou), jsem ochutnala stejně jako polévku s fazolemi. Výborně pikantní, a to já zase ráda. Na pivo si však musíme nechat zajít chuť, za chvíli se jede dál.

 

 

O pár desítek až stovek kilometrů později. Jsme zpět na hotelu a já, aby mi něco neuteklo, jdu rychle před večerním programem skočit do bazénu. Vnitřní olympijské bazény vynechávám a vzhledem k teplotě přes 30°C si užívám venkovní část. Mají tu i termální bazén, nevím čím to může býti, ale mám ho prakticky sama pro sebe, nikdo jiný se do teplé vody v tomhle vedru nežene. Jen pro vaší informaci, k hotelu náleží celý takový malý vodní svět, dokonce i s klouzačkami a tobogány a přístup sem mají nejen hotelový hosté, ale i návštěvníci „z ulice“. Ve středu v podvečer tu bylo příjemně prázdno, o víkendu tu asi bude plněji.

 

 

 

Nee, to není nový Renault Twingo s přívěsem. Hotelový komplex je tak rozlehlý, že mezi jednotlivými budovami jezdí tenhle „dostavník“. K využití pro méně sportovní návštěvníky hotelu. Já se po celém dni rozhodně ráda svezla. :-)

 

 

 

 

Součástí večerního programu je přehlídka Lipicánů. Úžasný zážitek, i když jsem spíše na koně pod kapotou, Lipicáni jsou vážně úžasně ušlechtilý a kdybych jednou uměla tančit jako tihle krasavci, byla bych na sebe hrdá. :-) Mimochodem víte, že chov lipicánů začal už v 16. století, když rakouská šlechta potřebovala koně pro svou elitu? Jméno tohle plemeno dostalo podle slovinské vesnice Lipica, odkud pochází. Dnes je chov Lipicánů spojený hlavně se Španělskou jezdeckou školou ve Vídni.

 

 

Nee, opravdu ty novinářské prezentace nových aut nejsou jen o jídle, to já jen ráda jídlo a restaurace fotím. Na večeri jsme byly v restauraci Golden Garden, hotel X-bionic má restaurací a barů celkem šest. A musím říct, že tu vaří opravdu famózně!

 

 

 

 

 

 

Prostě to berte jako tipy na výlet, další den, nová testovací trasa, tentokrát převážně silniční. S malou zastávkou v Marina Café na břehu Dunaje v obci Hamuliakovo. Opravdu stylové místo, můžete se sem dostat na kole po cyklostezce, autem, pokud vjedete do zákazu vjezdu (my to měli domluvené kvůli focení) nebo lodí.

 

 

 

Ano, Marina Café nemá marina v názvu jen tak. I druhý den nám vydrželo nádherné letní počasí, odpoledne však už měli přijít bouřky. Ideální podmínky pro focení, tedy alespoň pro mě, tam kde jiní padají vedrem, já ožívám. :-)

 

 

 

 

Vzdávám se, už ani jedna fotka z restaurace. :-) Odevzdáváme testovací Koleosy a je čas vyrazit zpět do Prahy. A vy, pokud jste to ještě neudělali, jukněte na post o Renaultu Koleos. Najdete tam o něm vše, moje dojmy, zajímavosti i ceny.

 

 

 

 

Ze Somorjy vás zdraví vaše blogerka VPV!

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *