Dámská jízda – nejen „škola smyku“

8.7.2016 Veronika Petrů , 1 komentář

Dámská jízda, akce pořádaná na polygonu v Mostě, byla zaměřená na praktické ukázky inovátorského přístupu k tématu bezpečné jízdy. My motoristické novinářky, redaktorky a blogerky jsme si tu za volantem svého či zapůjčeného vozu a pod dohledem instruktora mohly vyzkoušet, jak čelit krizovým řidičským situacím.

Teorie bezpečnosti

Téma bezpečnosti pětihodinové akci jednoznačně dominovalo. Řeč byla o vlivu stresu na soustředění na řízení a o jízdě s dětmi, o rozhodujících maličkostech při jízdě, tedy například o volbě vhodné obuvi, o používání zpětných zrcátek či správném upevnění nákupu v zavazadlovém prostoru. Mluvilo se také o telefonování za volantem nebo o vizi vydávání řidičských průkazů na zkoušku.

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti

Při praktické výuce se zkoušelo brzdění a brzdění s nutným vyhýbacím manévrem na suché, mokré nebo velmi kluzké vozovce, připomínající sníh či led. Učilo se, jak zvládnout smyk zadní a přední nápravy a brzdění a vyhýbání se překážce v kopci či zatáčce. Opravdu skvělá příležitost si auto pořádně „osahat“, seznámit se s jeho limity i poznat své reakce, možnosti a schopnosti.

Auto jako myčka nádobí? :-)

„Ženy pociťují obvykle za volantem vyšší míru odpovědnosti, s čímž souvisí i určitý respekt. I proto jsme zvolili slogan: Obsluhy domácích spotřebičů se nebojíte, i s vozidlem můžete zacházet se stejnou bravurou. Chceme vzkázat všem ženám-řidičkám, že se není čeho bát,“ řekla Jana Svobodová, marketingová ředitelka Autodromu Most.

Zkuste si to také!

Na plochách polygonu si pod vedením zkušeného instruktora můžete i vy vyzkoušet, jak zvládat krizové situace, a hlavně naučit se je předvídat. Nebojte se, že na kurzu potkáte nějaké „vševědoucí pány tvorstva“, polygon nabízí kurz For Ladies. Mužský element je tu tak zastoupený výhradně instruktorem, a tak žádné kibicování od manželů, partnerů či spolukurzistů nehrozí. :-) Školení je jednodenní a vyjde na 3864 Kč.

 

Nebojte se a hlaste se! Další škola smyku For Ladies je 11. 6. Já se tam chystám na další blogerskou reportáž, a tak se těším na viděnou!

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

1 komentář

DonaLabuznikova
31.7.2019

Ahoj, manžel mi asi před rokem zaplatil školu smyku na https://autozazitek.cz/kategorie/auto-moto-zazitky/skola-smyku/ a musím říct, že mi to dalo opravdu hodně, takže kurz každé řidičce vřele doporučuji. Od té doby totiž jezdím mnohem sebejistěji.

Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *