Interiér Fordu Fiesta aneb jak se šije podšívka autokabelky?

27.3.2017 Věra Petrů Vostrá , , 0 komentářů

Člověk se prý v průběhu pouhých tří minut rozhodne, zda se mu nějaká věc líbí či nelíbí. Stejné je to při výběru auta. Vnější design vás přivede do showroomu, ale interiér rozhodne o tom, jestli si auto koupíte. Nevěříte? Je to vážně věda!

 

Jestliže zvenku je nový Ford Fiesta spíše evolucí předchozího provedení, v interiéru se děly věci. Nový interiér malého modelu odráží globální filozofii vnitřního designu Fordu, která se zaměřuje na zvyšování kvality, individualizaci i vyspělé technologie. Slíbená reportáž z akce v Miláně konané v rámci Interior design tour je tu!

Design, móda, Ford, Milano – fotostory

Tým designérů a psychologů

Nechápete? Ano, první návrhy interiéru nového Fordu Fiesta připravoval tým sestavený z designérů a psychologů. Ti pozorovali a následně vyhodnocovali, jak lidé využívají svoje auta, jak využívají prostor v interiéru, i jak se svým autem komunikují! Existuje na to prý nějaký software a využívá se například technologie sledování pohybu očí.

Rozhodnuto v průběhu tří minut – emoce a srdce

Od první chvíle, kdy do auta sednete, si vytváříte spojení s jeho vůní, kvalitou použitých materiálů, zvukem zavírání dveří… Koukáte, čucháte, ohmatáváte, posloucháte. Buď vše sedne a auto vzbudí váš další zájem, nebo z něho vystoupíte…
Já rozhodně neměla chuť po třech minutách vystoupit. Kvalita použitých materiálů, zpracování i mnohá řešení použitá ve Fiestě opravdu dělají skvělý dojem, dojem toho, že „tady si s tím dal někdo tu práci„. A to je například pro mě velmi důležité.

Krátká video prohlídka celého interiéru s komentáři designérů:

Zaostřeno na detaily – rozum

Spojit kreativní design s funkčností a ergonomií ovládání je oříšek. Mnohé moderní technologie tento úkol ulehčují, ale stejně to není hračka. Ford Fiesta sází na menší množství tlačítek na středové konzole a sdružení ovládání mnoha funkcí do informačně-zábavního systému s osmipalcovou obrazovkou. Středové konzole tak v duchu trendů „auto-interiérového“ designu dominuje jakýsi tablet. Ten je umístěn opravdu ideálně v zorném poli řidiče. U mnoha aut mi vadí, že je obrazovka umístěna nízko, člověk tak musí hodně „přeostřovat“ zrak, když potřebuje za jízdy něco přenastavit. Tady to problém nebude, asi ten systém sledování pohybu očí opravdu k něčemu byl. :-) Selekcí prošla i tlačítka na multifunkčním volantu. Na první pohled se může zdát, že je jich tam více než dost, ale hned na druhý pohled (možná už v úvodní tříminutovce), si člověk uvědomí, že jsou nejen velmi přehledně uspořádána, ale že vám i zajistí „na slovní zásobu košatou“ komunikaci s autem bez nutnosti sundat ruce z volantu.

Na míru vaší osobnosti

Design interiéru si můžete přizpůsobit svému vkusu, tak aby odrážel váš styl a světonázor. Od prošívání sedadel až po výběr barev materiálů na výplních dveří či obložení. V nabídce budou různé designové balíčky. A nezůstane jen u interiéru, hrát si můžete i s barvou klik dveří nebo zpětných zrcátek. V nabídce budou výrazné barvy červená Race, žlutá, zelená Bohai Bay Mint, modrá Deep Impact Blue a měděná Chrome Copper.

Fiesta mnoha tváří

Ford Fiesta nové generace, to je velmi univerzální a komplexní modelová řada. U Fordu dokonce tvrdí, že nejvíce a nejdále v historii. To netuším, tak dalece jsem to nezkoumala, jak jsem nakoupila, ta prodávám. :-) Součástí modelové řady každopádně bude stylová Fiesta Titanium, sportovně střižená Fiesta ST-Line, „posh“ verze Fiesta Vignale (verze odlišíte i podle jiné masky chladiče), praktická Fiesta Active a výkonná Fiesta ST od Ford Performace.

 

Interiér Fiesty se prezentoval se sloganem „Vzhled, který si zamilujete“. Souhlasíte?

 

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *