Barva autokabelky – okno do duše majitelky

5.4.2017 Věra Petrů Vostrá , 0 komentářů

„Zákazník si může vybrat jakoukoliv barvu auta, pokud to bude černá,“ prohlásil Henry Ford. O více než sto let později je však situace naštěstí jiná a automobilky nabízejí nejen širokou paletu základních barev, ale i spousty dalších, mnohdy speciálně pro daný model namíchaných odstínů. A mně se zdá, že si tu nabídku barev začínáme čím dál tím více užívat. Co o nás ale vlastně vypovídá barva auta, ve kterém jezdíme?

 

Abyste neřekly, že vařím z vody, podkladem pro tento post mi byla studie renomovaného Pantone Color Institute zhmotňující dlouholeté celosvětové zkušenosti jeho odborníků. A jaké to jsou?

Dvě třetiny prodaných aut mají metalický či perleťový lak. Na výběr má vliv značka a model auta i módní trendy. Přesto barva opravdu může leccos napovědět o osobnosti jeho majitelky či majitele a o tom, jak chce být vnímán/vnímána svým okolím.

Základní spektrum barev si můžeme rozdělit do čtyř skupin. Do první se řadí výrazné, jasné a syté barvy (odstíny červené a žluté). Ty jsou spojovány se sportovními či extravagantními osobnostmi, mládím a dravostí, ale i sklony k agresivitě.

Druhou kategorii tvoří rafinovaná zabarvení (cituji odborníky z Pantone), jako jsou zářivě zelená nebo naopak tmavě modrozelená. Tyhle barvy auta mají ostatním sdělit, že mají co do činění s člověkem estetického založení.

Do třetice tu máme barvy jemně pastelové a neutrální. Ty zase demonstrují povahu vyrovnanou, často zakládající si na luxusu.

Last but not least. :-) Tmavé odstíny jsou v oblibě u lidí vyrovnaných, osobnostně silných, zakládajících si na sofistikovaném způsobu života.

Barva auta_osobnost majitele_autokabelky

A co vy? Sedí na vás charakteristiky, nebo do Pantone vzorníku nezapadáte? :-)

 

Zdraví vás vaše sebejistá, sebevědomá a spolehlivá blogerka VPV! :-)

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *