Zimní boty – v čem všem se dá řídit?

19.1.2018 Veronika Petrů 0 komentářů

Přiznám se, že miluju řízení i boty. Hlavně boty na podpatku. A tak jsem se naučila řídit prakticky ve všem. Některé boty jsou samozřejmě pro řízení vhodnější, některé méně. Občas, když vystoupím z auta, pánové trochu kroutí hlavou. :-)

 

V zimě je bez problému splněna první podmínka správné řidičské obuvi. A to ta, že bota by měla na noze pevně držet. Pokud nepatříte do klubu otužilců, žabky asi v zimě neobouváte. Ale která z nás nenosí třeba kozačky na podpatku?

 

Vybrala jsme čtyři druhy bot – tenisky, sněhule, boty na platformě a právě kozačky na vyšším podpatku.

Tenisky

Určitě skvělá volba, tenisky jsou pohodlné nejen na běhání, ale i na řízení. Člověk v nich má dobrý cit, podrážky tenisek obvykle nekloužou, bota hezky sedí, nikde nic nepřekáží. Ale přiznejme si to, nehodí se do každého outfitu a už vůbec to nejsou ideální boty do sněhu.

Sněhule

A tak tu máme další botky na holení, a to doslova (viz ty moje chlupáče) – sněhule. V těch vám bude venku teploučko, v autě možná až příliš. Ovšem jejich hlavní nevýhodou je mohutnost. Jsou široké a v autech, která mají pedály blízko u sebe, může dokonce hrozit, že při sešlápnutí jednoho pedálu zavadíte o ten druhý. Což není nic moc.

Kozačky

Vysoké či kotníčkové, všeobecně velmi oblíbené boty. Ty bez podpatku se dokonce zdají jako naprosto ideální dámské řidičské zimní obutí. Jen pozor na podrážku, některé kozačky ji mají hladkou a za mokra tak může hrozit, že vám sklouzne noha z pedálu. Já ráda řídím i v kozačkách na podpatku. Mám malou nohu a u aut, která mají vysoko zavěšené pedály, si nemůžu opřít patu o zem. A to je hlavně na delších cestách nepohodlné. Podpatek mi poskytne oporu. Za mě jsou tedy kozačky s podpatkem do cca 8 cm na řízení naprosto v pohodě.

Platformy

A pak tu máme ještě boty na platformě. Pedály člověk sešlapává špičkou. Pokud mezi nohu a pedál dáte několikacentimetrovou platformu, ztrácíte cit. Já si dokonce musím na řízení v botách na platformě sedačku posunout trochu dozadu, jinak mám moc skrčené nohy. Malé velké varování – chybějící cit může způsobit rychlejší opotřebení spojky ? Naučit se dá všechno, ale tyhle boty spolu se sněhulemi nejsou opravdu na řízení nic moc.

 

 

U mě to vyhrávají kozačky, s hrubší podrážkou naprostý ideál. A v čem řídíte v zimě vy? Napište mi do komentářů, jestli byste zase někdy chtěly podobné prudce edukativní téma, jako bylo to dnešní. ?

 

Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení! ?

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *