Tip na víkend – Escape6 Prague Car Festival

25.8.2017 Veronika Petrů , , 0 komentářů

Tuningem jsem žila, když mi bylo osmnáct. Pak jsem tehdejší scénu křídel, laminátu a subwoferů, které motor 1,2i výchozího auta sotva uvezl, jaksi mentálně přerostla. Od té doby byl tuning po léta mimo můj „vesmír“. Teď jsem však dostala pozvánku na Escape 6 Prague Car Festival. Tuningový svět, zdá se, významně dospěl…

 

Kdy:   2.-3. září 2017
Kde:   PVA Expo Letňany Praha
Za kolik:   220 Kč/den a osoba v předprodeji, 250 Kč/den a osoba na místě a 600 Kč rodinné vstupné

 

Omlouvám se za neznalost. Přiznám se, že jsem ani netušila, že letošní Prague Car Festival bude už šestý ročník výstavy na téma tuningových, sportovních a závodních aut. Pečlivá organizace, postupné rozšiřování výstavní plochy a důraz na úroveň exponátů v minulých letech vybudovaly akci i v zahraničí takové renomé, že se první víkend v září sjede na výstaviště PVA Expo Praha evropská špička tuningu.

Mezi žhavé exponáty patří určitě první zahraniční vozy RWB v České republice, které jsou aktuálně světovým fenoménem v úpravách vozů Porsche. Ozdobou akce budou také vozy s rukopisem věhlasného japonského úpravce Liberty Walk, například Lamborghini Huracan nebo Dodge Challenger. Stejně tak účast vítěze jedné z nejúspěšnějších evropských akcí, polského Raceismu, s vozem Nissan GTR Carbonnere Project.

Escape6 Prague Car Festival ale nebude jen o tuningu. Další výstavní haly zaplní třeba novinky sériové produkce, které od loňského roku doplňují tradiční sekce závodních vozů (exponáty ze světa rally, okruhových závodů, autokrosu, kartingu a driftu, k vidění budou i speciály skupiny B), amerických klasik a také zábavy v podobě simulátorů, herních konzolí a virtuální reality. Návštěvníci uvidí celkem přes 600 automobilů na ploše téměř 26 000 m². V novém stylu se objeví sekce elektromobility a technologií budoucnosti . Tu zastřešuje specializovaný portál Fdrive.cz a kromě zajímavých modelů několika značek vystavených v hale nabídne také testovací jízdy na venkovním okruhu.

Více info na www.praguecarfestival.cz.

 

Takže pokud nevíte, kam se svou drahou polovičkou o víkendu vyrazit, mám pro vás tenhle tip. Žárlivkám teda nedoporučuju, jelikož zde bude i vyhlášení soutěže Miss Léto. :-) Ale zpět k autům, i když moje srdce si tuning už asi nikdy znovu nezíská, zdá se, že na co koukat na Car Festivalu opravdu bude.

 

Ladím, ladíš, ladíme (se na víkend) :-) Zdraví vaše VPV!
Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *