Série W jako Woman – Formule pro ženy

16.10.2018 Veronika Petrů 0 komentářů

Motorsport je snad jediný sport, kde ženy přímo soupeří s muži. Nevím jak šachy a možná mě celkově vyvedete z omylu. Ale to teď není důležité. Vzniká totiž opravdu našlapaná formulová série, která bude čistě dámská.

Jsou ženy-závodnice (a i já k nim patřila), které jsou zásadně proti rozdělení závodů na mužské a ženské. Jiné závodnice by však dámské závody uvítaly. I já postupem let změnila názor. U mě to bylo hodně spojené s určitým přijetím své příslušnosti ke slabšímu pohlaví. Vzhledem ke svým zálibám jsem chtěla být kluk. Říkala jsem si: „Být kluk, byla bych méně zranitelná, rodiče by mě méně hlídali, kluci mají více volnosti, nemusí menstruovat, rodit ani vařit.“ 😂  Ovšem dnes si svou ženskost úžasně užívám, nechávám se hýčkat, dopřávám si všechny ty krásné holčičí věci a tomu vaření stejně obvykle moc nedám. 😜 Ženy jsou přece ozdobou našeho světa a v restauraci člověk zazáří mnohem účinněji než u sporáku. ⭐️ Tím přímo úměrně poklesla moje potřeba soupeřit s muži a tímhle osobním příběhem se už konečně vrátím k původnímu tématu, o kterém jsem chtěla psát. Aneb ženy proti ženám ve formulích!

2019 – nová formulová série pro ženy

V sérii W se bude závodit ve formulích F3 – Tatuus T-318. Jde o poslední homologaci Formulí F3, 270 koní v lehkém monopostu dává příslib skutečně úžasných závodních zážitků. Převodovka je šestistupňová a řadí se „pádly“ pod volantem. Více o závodním náčiní dámské série najdete zde.

První závod se pojede 5. května v Německu na okruhu Hockenheim. Dále zavítá série W do Belgie, Itálie, Nizozemí a Velké Británie. V Německu se pojede dvakrát, takže to celkem máme 6 závodních víkendů.  Závody budou 30-ti minutové.

Jen talent STAČÍ!

Série W má za cíl pomoci ženám dostat se do světa velkých závodů a třeba až na vrchol, který má ve světě motorsportu magické označení F1. Nepotřebujete ani rozbíjet prasátko, ani žádné sponzory. Podmínkou pro účast v téhle sérii je jen talent, který budete muset prokázat v náročných zkouškách. Na výběru těch nejlepších závodnic se bude podílet David Coulthard, bývalý pilot F1, známý týmový manažer z F1 David Ryan nebo Adran Newey.
Ta nejlepší z nejlepších, neboli šampionka prvního ročníku série W, vyhraje 500 tisíc dolarů na investice do svých dalších závodních aktivit. A s prázdnou neodejdou ani další, jelikož se celkově „hraje“ o 1,5 milionu dolarů.

Jdeme do toho holky? 😁💪🏎

 

Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení!

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *