Navigace do telefonu? Doporučuju Google!

20.2.2017 Věra Petrů Vostrá , 2 komentáře

I když se přenosné jednoúčelové navigace dlouho držely, v posledním roce či dvou o ně zájem klesá. Spíše než větším množstvím aut s vestavěnou navigací to bude častějším využíváním navigačních aplikací ve smartphonech. Mám pro vás pár rad a zkušeností s navigací Google maps.

Ačkoli mám již roky v telefonu off-linovou navigační aplikaci od Navigonu, v poslední době stále více využívám navigaci Google. Musím říct, že Google má prostě vše vymakané, je to můj oblíbený vyhledavač na informace i obrázky, když nevím, kde co je, tak hledám v Google mapách a teď ještě jezdím podle Google navigace. :-) Vše je to o zvyku a osobních preferencích, ale Google navigace opravdu umí na cestách pomoci.

Automatické vygooglování cíle

První, co mě po nainstalování Google navigace do telefonu a zkoušení jejích možností nadchlo, je skutečně propracovaný systém vyhledávání cílových bodů. Netřeba zjišťovat, v jaké ulici firma či obchod, do kterého jedete, sídlí. Stačí napsat název firmy a ona už si to sama“vygoogluje“. Nefunguje to samozřejmě 100%, ale minimálně na 90 % určitě, a to je podle mě pecka! Když chcete jet například do Hotelu Holiday Inn v Brně, stačí napsat „Holiday Inn Brno“ a Googlí navigace už ví.

 Google navigace_autokabelky_002

Hlasové navádění přes audiosystém

Ze začátku jsem se trápila tím, že pokyny Google navigace mi v autě nešly do „repráků“. To klasická navigace díky propojení telefonu se systémy auta přes bluetooth uměla. Stačilo však zapátrat v nastavení. Díky zatržení volby „přehrát jako telefonní rozhovor Bluetooth“ už vše funguje naprosto bez chyby. Vyzkoušejte, jak párování funguje u vašeho auta, ale správné nastavení určitě najdete.

Google navigace_autokabelky_001Autem, pěšky, MHD, na kole…

Ano, i když cítím, že mi v těle proudí i mužská energie, lehký ženský orientační nesmysl odplavit nedokáže. :-) A tak například i pěší hledání správné adresy ála japonský turista využiji.

Google navigace_autokabelky_004

Zadarmo

Google navigace je zdarma pro iOS i Android. A můžeme krásně šetřit na další kabelku. :-)

Google navigace_autokabelky_007

Pozor zácpa

Skvěle funguje reakce a upozornění na problémy na trase a hustý provoz, navigace umí i flexibilně a hlavně v 99 % smysluplně změnit trasu. Určitě nemá cenu kvůli dvoukilometrové zácpě na dálnici najet 20 kilometrů po okreskách druhé a třetí třídy. Pokud to tedy nemáte jako zábavu. :-) Navíc je vše i hezky graficky znázorněné. Vaše plánovaná trasa je standardně modrá, pokud je na trase hustý provoz, změní se na oranžovou. Stojící či pouze líně popojíždějící kolonu navigace vykreslí červeně.

Google navigace_autokabelky_003

Funguje i off-line, ale to už je slabší

Google navigaci lze použít i v off-line režimu, trasu si předem stáhnete do telefonu. Její možnosti jsou však v tomhle režimu omezené a ztratí se mnoho výhod. Naštěstí už operátoři pro Evropu nabízejí řadu výhodných balíčků datového roamingu. Jinak ale doporučuji vsadit na klasickou off-linovou navigační aplikaci.

Google navigace_autokabelky_006

 

Používáte Google navigaci? Jaké s ní máte zkušenosti? Nebo používáte třeba Waze? Na to jsem už několikrát slyšela chválu, ale osobní zkušenost nemám. Zas člověk nemůže mít telefon plný navigačních aplikací. :-)

 

Zdraví Vás vaše vygooglovaná blogerka VPV :-)

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

2 komentáře

GinBook
20.2.2017

Google Maps pro navigaci v žádném případě. GM klidně do města pro turistu, klidně si najít co potřebuji a podívat se na recenze místa, ale pro navigaci jen a jen Waze.

Odpovědět

    Věra Petrů Vostrá
    20.2.2017

    Tak chápu, že Ginbook.waze (celé „jméno“ z emailové adresy) preferuje Waze :-) Ani Waze určitě není špatné a spousta řidičů na něj nedá dopustit. Já mám skvělou zkušenost s Googlem, o kterou jsem se s vámi chtěla podělit. Co vy ostatní, jaké máte zkušenosti vy?

    Odpovědět

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *