Autfit k Alfa Romeo 164 QV

11.12.2017 Věra Petrů Vostrá 0 komentářů

Poslední letošní Autfit je výjimečný v mnoha směrech. Fotky z něho se dostaly až do „tisku“, vyšly v posledním magazínu EVO. Poprvé jsem ladila obleček s youngtimerem (pokud je to pro vás neznámý pojem, tak vám možná napoví překlad „mladý veterán“). A navíc, Alfa Romeo 164, se kterou jsem fotila, je mých kamarádů z classicblog.cz. Užijte si italské emoce a ducha přelomu 80. a 90. let!

 

Asi by se slušelo a patřilo, abych vám nejdříve představila plechovou modelku. Alfa Romeo 164 jakožto modelová řada je o rok mladší než já, zrodila se v roce 1987. Červená krasavice na fotkách je pak mladší o celé čtyři roky (potvora ?). Navíc to není žádná tuctová „stošedesátčtyřka“, ale vrcholný model QV. Ten se vzhledově vymezuje plastovým bodykitem, uvnitř je vše v kůži a komfortní výbava je lepší než u většiny nových aut „za cenu od“. Elektrické sedačky, digitální klimatizace, tahle „stará“ Alfa samice umí rozmazlovat i dnes. Ale to hlavní, čím je výjimečná, je šestiválec pod kapotou, krásně zní, jezdí i krásně vypadá – aspoň to vám mohu na fotkách zprostředkovat. Přiznám se, že pro vše italské i youngtimery mám více než slabost. Jižanský temperament i italská extravagance je moje energie a doma mám dva „veteránky“. Pokud se vám Alfa Romeo 164 QV líbí, můžete si o ní více přečíst na Classicblogu – zde.

Tenhle Autfit vznikl tak trochu nahodile. Ale jak říká můj manžel: „nejlepší věci jsou ty neplánované„. Já s tím dlouho úplně nesouhlasila, ale nějak se mi to poslední dobou potvrzuje. No nejsou ty fotky, které vznikly jako vedlejší produkt focení postu „Autfit k Citroënu C3“ kouzelné?

Takže abych to vysvětlila. Sešla jsem se svým kamarádem a dvorním fotografem Autokabelek kvůli focení cé-trojky na střeše obchodního centra Černý most. On přijel touhle červenou Alfou a já Citroënem C3 a v autfitu k jeho červeno-oranžovému lakování. Nafotili jsme Autfit s C3 a s pocitem dobře odvedené práce jsme si zašli na pozdní oběd. Dobré nápady se nejčastěji rodí u dobrého jídla, to mi nikdo nevymluví. Jako třeba ten udělat pár fotek s Alfou 164. Jenže autfit by přece nebyl autfitem, kdyby oblečení s autem správně neladilo. To by byl jen obyčejný outfit, a to bych nesnesla. ? A tak jsem se rozhodla vyrazit na nákupy. No chápete to, já, která kritizuju to víkendové předvánoční šílenství v nákupních centrech, jsem byla „donucená“ zařadit se do davu lovců dárků. Ale jako zkušená shopaholička, která navíc měla skvělého pomocníka (mně se teda nejlépe nakupuje s maminkou nebo s chlapem, jsem výjimka?) jsem to zvládla. ? Nooo, a kromě oblečení do Autfitu jsem si ještě koupila dokonalou stříbrnou bundu „kosmonaut“. Ta se už objevila v postu s jízdními dojmy s novým Subaru Impreza, ale plánuju jí co nejdříve dát prostor i v Autfitu. To je poprvé, co se těším, až si půjčím stříbrné auto. Nikdy předtím jsem ho totiž do Autfitu nepotřebovala tak jako teď.

Ale zpět k focení s Alfou. Skvěle se mi hodil červený kabát, který jsem měla už do Autfitu s Citroënem, ale tentokrát jsem ho zkombinovala s černými lesklými kalhotami a černým topem s průstřihy a jemnými proužky ála mafiánský oblek (Tally Weijl). Hodila se i moje stříbrná kabelka Jet Set Michael Kors a Shein šachovnicové „slip-ony“. Všechny ty barvy totiž zdobí i Alfu a šachovnicový motiv krásně odkazuje na skutečnost, že jde o vrcholnou sportovní verzi modelu. Omluvte prosím můj červený nos, byla už vážně zima, tak dokonalé sladění s barvou Alfy jsem opravdu neplánovala. ?

 

Co vy a auta „v nejlepších letech“ neboli youngtimery? Chtěly byste je na Autokabelkách častěji?

 

Pokud se vám článek líbil, tak dejte ❤️. A sledujte Facebook a Instagram Autokabelek, ať jsme ve spojení! ?

Hlavní fotograf a pomocný stylista: Ondřej Kroutil – Steering Media ?

Líbil se vám článek? Nenechte si ho pro sebe:

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *